Príďte si ku nám nastaviť Geometriu

Nastavenie (geometria) kolies znamená nastaviť uhly kolies tak, aby boli rovnaké, ako od výrobcu. Aj takúto technickú starostlivosť o vaše vozidlo vám vieme ponúknuť v našom servise.

Výhody správnej geometrie kolies

Dlhšia životnosť pneumatík

Nesprávna geometria kolies vedie k opotrebovaniu pneumatík. Ak tento problém nepodchytíte skôr, zistíte, že pneumatiky kupujete častejšie ako obvykle.

Nižšia spotreba pohonných látok

Jednou z nevýhod zbiehavosti a rozbiehavosti kolies patrí nárast spotreby pohonnej látky. To znamená, že správnou geometriou kolies ušetríte.

Lepšie a pohodlnejšie riadenie vozidla

Ak máte nerovnomerné opotrebované pneumatiky alebo sú zlé vyvážene, vedie to k ťažšiemu riadeniu vášho vozidla. Volant musíte držať v uhle, ktorý vám nie je príjemný. Väčšiu pozornosť tak dávate na držanie volantu ako venovaniu sa premávke.

Menej opráv

Pri neskorom podchytení problému zlej geometrie dochádza k opotrebovaniu pneumatík a poškodeniu mechanických časti v riadiacom systéme

Zbiehavosť kolies

Zbiehavosť kolies je smer, kde smerujú kolesá podľa stredovej čiary. Zbiehavosť spoznáte z predných kolies a z vtáčej perspektívy, ktoré je v tvare písmena A, čo spôsobuje nedotáčavosť kolies.

Rozbiehavosť kolies

Rozbiehavosť definujeme presne opačne ako zbiehavosť. Znamená to, že zadné kolesá sú k sebe bližšie ako kolesa v prednej časti. To má za následok, že lorem ipsum dolor sit amet.

Kedy potrebujete geometriu kolies?

Geometriu kolies treba absolvovať aspoň raz ročne alebo v prípade, ak si všimnete nerovnomerne opotrebovanie pneumatík, pri akejkoľvek zmene v ovládaní vozidla a pri montáži nových pneumatík.

Netreba podceňovať starostlivosť o podvozok vášho auta. Záťaž na zavesenie kolies je hlavne pri vjazde do výtlkov ale aj vtedy, ak vaše auto parkujete na chodníku resp. obrubníku alebo v závažnejších situáciách ako je dopravná nehoda. Tento technický problém si viete všimnúť aj voľným okom a to práve vtedy, ak je rameno pneumatiky viac opotrebované ako zvyšná časť.

Geometria sa kontorluje aj pri STK.

Nesprávne nastavenie geometrie vedie k zhoršeniu technického stavu vášho vozidla, ktoré vedie k týmto príznakom:

  • Kmitavé pohyby časti riadiaceho ústrojenstva (volant, riadiaca tyč a pedále)
  • Opotrebovanie pneumatík na vozidle
  • Zlé riadenie automobilu
  • Nestabilné riadenie smeru jazdy vozidla (auto sa pohybuje iným smerom, ktorý očakávate)
  • Nedostatočné vrátenie kolies do priameho smeru